جواب تمرین های درس 11 علوم پنجم ابتدایی

برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است پاورپوینت علوم پنجم درس 11 تحقیق با موضوع برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است تحقیق درباره برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است تحقیق درس علوم چه گیاهانی می توانند در آب شور یا نسبتا شور رشد کنند تحقیق درس علوم در مورد برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است تحقیق زیبا در مورد برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است تمرین های درس 11 علوم پنجم تمرین های درس 11 علوم پنجم ابتدایی جایی که خاک آن نسبتا شور است جمع اوری اطلاعات علوم پنجم درس یازدهم جواب تمرین های درس 11 علوم پنجم ابتدایی جواب فعالیت های درس یازدهم علوم پنجم جواب کاوشگری های علوم پنجم درس 11

جواب تمرین های درس ۱۱ علوم پنجم ابتدایی

جمع آوری اطلاعات

در یک فعالیت گروهی، درباره اینکه چه گیاهانی می توانند در آب شور یا نسبتا شور رشد کنند. اطلاعات جمع آوری کنید و نتایج را به کلاس ارائه دهید.

بیش تر گیاهان برای رشد خود به آب شیرین نیاز دارند. اما بعضی از گیاهان با آب شور رشد می کنند. این نوع گیاهان بیش تر در خاک شور یا آب دریا پرورش می یابند. گیاهانی مثل حراء، اسفناج باغی، سالیکورینا و

فکرکنید

برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است؟

خاکی مناسب است که دانه های ریز داشته باشد و بتواند رطوبت بیش تری را در خود نگه دارند و از هدر رفتن آب جلوگیری کند. بنابراین خاکی که مقدار رس آن بیش تر است مناسب می باشد زیرا رس دانه های ریزی دارد و آب بیشتری را در خود نگه می دارد.

فکرکنید

در هر یک از جاهای زیر برای کاشتن یک گیاه و رشد مناسب آن چه راه حل هایی پیشنهاد می کنید؟

جایی که خاک آن رس زیادی دارد.

این خاک آب زیادی را در خود نگه می دارد. بنابراین گیاهانی در این خاک بهتر رشد می کنند که نیاز به آب بیش تری دارند، با کاهش تعداد دفعات آبیاری به این زمین می توان میزان رطوبت خاک را تنظیم کرد. با زیرو رو کردن خاک و در معرض هوا قرار گرفتن لایه های زیرین خاک، همچنین با افزودن مقداری ماسه به این خاک می توان آن را به خاک مناسبی تبدیل کرد و نیز می توان مقداری از رطوبت آن را کم کرد.

جایی که خاک آن نسبتا شور است.

در این نوع خاک ها باید گیاهان مقاوم کاشته شوند. همچنین می توان با استفاده از مواد شیمیایی اصلاح کننده تا حدی از میزان شوری آن کم کرد.

جایی که بارندگی کم است.

کاشت گیاهانی که نیاز به آب کم تری دارند. بهتر است زیرا در این خاک بهتر رشد می کنند. البته می توان با استفاده از آبیاری قطره ای در این زمین ها کمبود آب باران را جبران نمود. همچنین می توان با افزودن خاک رس به خاک این زمین ها، توانایی خاک برای نگه داشتن رطوبت را بیش تر کرد.

 

تحقیق درباره برای کشاورزی در مناطق کم باران چه خاکی مناسب تر است

جواب فعالیت های درس یازدهم علوم پنجم

نظر شما در مورد این مطلب چه بود نظر بزارید ممنونم

 

منبع: سایت درس جو

 

 


درس جو

جواب تمرین های درس 11 علوم پنجم ابتدایی

جواب تمرین های درس 12 علوم پنجم ابتدایی

در مورد هرزنامه در اینترنت جست و جو کنید و یافته های خود را در کلاس ارائه دهید

خاک ,درس ,علوم ,های ,کم ,تر ,علوم پنجم ,خاکی مناسب ,های درس ,مناطق کم ,کم باران

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

پسرک گرافیست خرید و فروش بیت کوین مطالب اینترنتی بجنورد1400 تهویه شماره ۱۷ |:) هر چی که بخوای دنیای کامپیوتر تور فرانسه | سفر فرانسه | تور پاریس Sewing lecturer لوازم ارایشی